Kurumsal

     Sunan Malzemecilik 1984 yılından itibaren mobilya sektöründe malzeme tedariği yapmakta olan, faaliyetlerine İstanbul’da başlayarak, 1996 yılı itibari ile Sakarya’da devam eden ticaret firmasıdır. Belirli bir zaman sektörde şehrine hizmet eden firma 2003 yılından itibaren doğu marmara bölgesi ve batı karadeniz bölgelerine servis ve hizmet sağlayarak bölgesel bir işletme haline gelmiştir. Firma ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri stoklu çalıştığı için sektöründe hızla büyüyen ve aranan bir firma konumundadır. Günümüzde Sunan Malzeme çeşitli ulusal ve uluslar arası fuarlarda yer almaktadır. Firmanın Erenler/SAKARYA, Serdivan/SAKARYA, İnegöl/BURSA ve İzmit/KOCAELİ olmak üzere 4 farklı satış noktası bulunmakta olup İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, ve Kayseri bölgelerinde bu illere ve çevre illere satış hizmeti vermek adına home office olarak çalışan pazarlama ekibi ile beraber toplamda 80 personel istihdam etmektedir. Malzemeciliğin yanında sunta ebatlama, kenar bantlama, döşemelik kumaş kapitonesi ve sünger kesim imalatı da yaparak tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

     Sunan Malzeme ikinci nesle devrolmak üzere olan, kurumsallaşmaya ve inovasyona önem veren bir firmadır. Kullanmış olduğu raf sistemleri, barkod ve RFID sistemleri ile stok takibi ve depolama sisteminde, kendi yazılımları olan B2B ve B2C sistemleri ile e-ticarette sektöründe en öne çıkmaktadır. Tüm bu sistemleri,2017 yılından itibaren kullandığı üstün ve özel ERP sistemleri olan SAP ile online olarak entegre etmiş olup bu sistemler üzerinde yapılan sevk, sipariş, tahsilat gibi herhangi işlemlerin otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır. Böylece insan hatasını minimize ederek, canlı ve zahmetsiz CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) sistemleri kendi kendilerine işlemesini sağlar.

     Sürekli dikey büyüme vizyonu ile istihdamı ve katma değeri durmaksızın arttırarak, ülkemize, şehrimize ve insanlığa sürekli katkı sağlanması ve entegre şekilde bir tedarikçi olarak ihracat payının sürekli artması ile ülke ekonomisine de katkı sağlanması istenmektedir.

     Bu çerçevede Sunan Malzeme, Türkiye ve Dünya pazarında müşterilerinin ihtiyaçlarına ve gerek imalat gerekse pazarda yaşadığı sorunlarına ortakmış gibi çözüm arayarak her alanda kazan kazan ilişkisini kurup sektörel kalkınmayı hedeflemektedir.